
BEZPŁATNY E-BOOK
JAK ROBIĆ OSTRE ZDJĘCIA?
Rób ostre zdjęcia! Zapisz się na mój newsletter i już dziś odbierz BEZPŁATNY E-BOOK „Jak robić ostre zdjęcia”.
Dziękuję!
Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę pocztową w poszukiwaniu wiadomości ode mnie. Koniecznie sprawdź inne zakładki oraz folder SPAM!

„Jak robić ostre zdjęcia?”
Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego niektóre zdjęcia robią większe wrażenie niż inne? Odpowiedź często tkwi w detalu, a dokładniej – w ostrości.
Z mojego doświadczenia jako i nauczycielki fotografii wynika, że wiele uczennic boryka się z problemem utrzymania doskonałej ostrości. To wyzwanie dotyczyło także mnie, zanim zgłębiłam temat i zdobyłam odpowiednią wiedzę.
W tym mini e-booku postanowiłam podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem i przekazać kilkanaście sprawdzonych sposobów na poprawę ostrości zdjęć. Zrozumiesz, jakie czynniki wpływają na ostrość, a także odkryjesz praktyczne metody, które pomogą Ci uzyskać najlepsze możliwe rezultaty.
Co zawiera e-book?
03
Wstęp.
04
Co to jest ostrość?
05
Czy sprzęt ma znaczenie?
07
Ustawianie ręczne czy automatyczne?
09
Skróć czas.
11
Przymknij przysłonę.
12
Zadbaj o czułość matrycy.
13
Fotografuj w serii.
14
Zredukuj drgania.
16
Użyj statywu.
18
Użyj pilota/autowyzwalacza.
20
Zminimalizuj uderzenia lustra.
22
Włącz elektroniczną przednią kurtynę.
23
Zwróć uwagę na obiektyw.
24
Przybierz odpowiednią postawę.
25
Czy nieostrość zawsze jest zła?
Opinie o innych produktach.
Powiedzmy to sobie jasno: na fotografii znałam się jak koza na fraktalach. O kompozycji coś tam ledwie słyszałam, ale już przysłona? Migawka? Wyższa technika. Kompensacja ekspozycji? Kompletna mgła. Anita tłumaczy wszystko od podstaw i to w tak prostych słowach, w tak obrazowych przykładach, że wiedza wchłania się lepiej niż czekoladowy batonik. Robi to w dodatku z takim zaangażowaniem, że sama słuchając jej nie możesz się doczekać, kiedy pójdziesz ćwiczyć pierwsze zadania. Atmosfera w grupie jest cudowna, pełne wsparcie, uśmiech i możliwość poznania niesamowitych dziewczyn. Kupujesz kurs fotografii, a w pakiecie dostajesz nowe znajomości, entuzjazm i pasję. I sama nie wiesz kiedy ten czas zleciał, bo fajny czas leci zawsze 3 razy szybciej. Czy warto? I to jak!
— Dominika
Można oczywiście uczyć się robić zdjęcia gdzie indziej, ale po co? O tym, że Anita robi cudowne zdjęcia, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale to jak Anita prowadzi warsztaty – jej zaangażowanie, pasja, chęć dzielenia się wiedzą, pomysły na zaangażowanie uczestniczek, przyjazna, nieoceniająca atmosfera, którą tworzy, indywidualne podejście – jest również najwyższej klasy. Bardzo podobał mi się pomysł regularnej pracy z aparatem/telefonem i pokazywanie efektów innym. Kolejnym super elementem, oprócz live-ów, była możliwość indywidualnego spotkania z Anitą – już dla tego spotkania wzięłabym udział w kursie 🙂 Bardzo, bardzo polecam warsztaty. I zarezerwujcie sobie czas na robienie zdjęć w czasie trwania, bo naprawdę warto to wykorzystać!
— Justyna
Anita krok po kroku wprowadzała nas w kolejne kwestie i pojęcia związane z robieniem zdjęć. Wszystko było wytłumaczone przystępnym językiem oraz z dużą ilość przykładów. Cotygodniowe zadania fotograficzne mobilizowały, aby dać z siebie wszystko. Bardzo podobała mi się również przyjazna i wspierająca atmosfera na kursie – to coś, czego potrzebuje każdy początkujący. Anita jest w 100 procentach zaangażowana w warsztaty, cierpliwie wszystko tłumaczy, znajduje czas dla każdego kursanta. To super prowadząca, która wie, jak dzielić się swoją wiedzą i wspierać w działaniu.
— Gosia

Kim jestem?
Nazywam się Anita Demianowicz.
Jestem absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu, autorką książki podróżniczej „Końca świata nie było” oraz twórczynią przestrzeni fotograficznej dla kobiet Wyzwolone Migawki, w ramach których organizuje kursy fotograficzne, kursy z edycji zdjeć, plenery fotograficzne oraz już wkrótce szkołę fotografii online dla kobiet.
Każdego dnia stawiam sobie nowe wyzwania. Ich owocem były projekty fotograficzne: „Stroje regionalne świata”, „Szlakiem gdańskiego rzemiosła” oraz kilkadziesiąt artykułów, które publikuję regularnie na mojej stronie, i które każdego miesiąc czyta blisko 100 tysięcy użytkowników. Moje reportaże można przeczytać w Dużym Formacie oraz magazynie Kontynenty.
Opublikowałam również kilkadziesiąt tekstów oraz fotografii w magazynach: Podróże, Poznaj Świat, Rowertour.
Jedno z moich ulubionych zdjęć, które zrobiłam spędzając noc na wulkanie Acatenango w Gwatemali, zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie Photographer of the Year.
Nie zwlekaj i zapisz się na mój newsletter!
Dodatkowo po zapisie będziesz otrzymywać sporo ciekawostek fotograficznych itd.
Przekonałam Cię?
Dziękuję!
Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę pocztową w poszukiwaniu wiadomości ode mnie. Koniecznie sprawdź inne zakładki oraz folder SPAM!
